Aile birleşimi kursu nedir?

Almanca aile birleşimi kursu, Almanca aile birleşimi sınavına katılacak olan kişileri desteklemek amacıyla verilmektedir. Bildiğiniz üzere almanca aile birleşimi sınavı kişilerin Almanya vatandaşı olan eşlerinin yanında oturabilmek amacıyla oturma ve çalışma izni almaları amacıyla aile vizesi alabilmelerini sağlamaktadır. Aile birleşimi kursu almanca kurs programı içeriğinde Almanca aile birleşimi sınav sorularına yönelik hazırlanmaktadır. Böylelikle aile birleşimi sınavına katılacak olan kişilerin sınavda başarılı olmaları ve aile birleşimi vizesi almaları sağlanmaktadır.

Almanca aile birleşimi vizesi

Almanca aile birleşimi vizesi kişilerin Almanya vatandaşlığına sahip olan eşleri ile birlikte yaşabilmeleri adına Almanya’da oturma ve çalışma izni almalarını sağlamaktadır. Eskiden formalite icabı olarak evlenen kişilerin doğrudan oturma izni almasının önüne geçilmesi amacıyla Almanya hükümeti evliliklerin gerçekliğini incelemektedir. Kişilerin nerede tanıştığı, nasıl evlendiği, düğün yapılıp yapılmadığı gibi bir takım sorular evli çiftlere sorulmakta ve gerçek bir evlilik olması istenmektedir.

Evliliğin gerçek olmasının yanı sıra aile birleşimi vizesi alabilmek için A1 seviyesinde ki Almanca dil bilginizi kanıtlamanız aile birleşimi sınavı Almanca katılarak sertifika almanız istenmektedir.  Aile birleşimi Almanca sınavıaile birleşimi yoluyla yurtdışına çıkacak olan kişilerin burada temel olarak kendini ifade edebilmesini ve ülkeye gelecek kişilerin temel düzeyde Almanca bilmesi için istenmektedir.  Almanca aile birleşimi sınavına katılacak olan kişilerin herhangi bir eğitim alma zorunluluğu olmamasıyla birlikte sınavda başarı sağlayabilmeleri için kısa süreli aile birleşimi kurslarına katılmaları oldukça önemlidir.

Almanca aile birleşimi sınavları

Almanca aile birleşimi sınavları uluslararası geçerliliği olan Almanca sınavlarından sertifika kazanmanızı gerekli görmektedir. A1 Almanca aile birleşimi sınavı örnekleri olarak Goethe a1 Sınavı ve ösd aile birleşimi sınavlarını gösterebiliriz. Gireceğiniz Almanca sınava göre özel kurs almanız oldukça faydalı olacaktır. Goethe A1 sınavına katılacak olan birisi Goethe aile birleşimi kursuna katılarak Goethe aile birleşimi sınav örneklerine yönelik eğitim programı yardımıyla sınavda ki başarısını artırabilir. ÖSD sınavına katılacak olan kişilerde ÖSD aile birleşimi sınav örneklerine uygun olarak hazırlan kurs programlarına katılarak etkili eğitim alabilirler. Unutmayın ki kurslara katılmak sınavlara yönelik başarı oranını oldukça yüksek seviyelere çıkartmaktadır.

Detaylı bilgi almak için lütfen 0507 245 93 57 numaralı telefonu arayınız.

Whatsapp
Nurgül M.
Nurgül M.
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?