TOEFL Hazırlık Kursu

Anasayfa » TOEFL Hazırlık Kursu

TOEFL sınavı, merkezi ABD’de bulunan ETS adlı kuruluş tarafından geliştirilip düzenlenen ve ana dili İngilizce olmayanların akademik İngilizce bilgisini ölçen uluslararası bir İngilizce yeterlik sınavıdır.

TOEFL sınavı 165 ülkede 4500 yetkili sınav merkezinde verilmekte ve TOEFL sonuç belgesi 130 ülkede 8000 kurum ve kuruluş tarafından kabul edilmektedir. Dünyada birçok kurum İngilizce yeterlik sınavı olarak TOEFL’ı tercih etmektedir.

TOEFL sınavına kimler girebilir?

TOEFL puanı YDS İngilizce sınavı puanı ile eşdeğer olarak kabul edildiği için YÖK tarafından doçentlik, doktora ve yüksek lisans başvurusu yapmak için yabancı dil puanı istenilen bütün yardımcı doçentler, doktora ve yüksek lisans öğrencileri veya adayları, ( TOEFL iBT sınavına HER AY girebilirsiniz!)

  • Amerika Birleşik Devletleri başta olmak üzere yurtdışında lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimi görmek isteyenler,
  • Türkiye’deki üniversitelerde lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimi yapmak isteyenler,
  • Türkiye’de İngilizce eğitim veren üniversitelerde hazırlık sınıfını atlamak isteyenler,
  • Türkiye’deki bazı kurum ve kuruluşların personel alımlarında İngilizce dil seviyesini belgelemek isteyenler,
  • Türkiye’deki bazı kurum ve kuruluşlarda çalışıp yabancı dil tazminatı almak isteyenler,

TOEFL Sınav Formatı Nedir?

TOEFL sınavı 4 bölümden oluşmaktadır: TOEFL sınavı skoru her bir bölüm 30 puan üzerinden olmak üzere toplam 120 puan üzerinden değerlendirilir.

TOEFL Sınavı nasıl yapılıyor?

TOEFL sınavı internet üzerinden ETS’nin onayladığı sınav merkezlerinde yapılmaktadır.

Her bölüm için farklı sınav süreleri vardır. Bu süre dolduğunda sistem bir sonraki bölüme otomatik olarak geçmektedir. Bir bölümü erken bitirdiğinizde bir sonraki bölüme geçebilirsiniz. FAKAT bitirdiğiniz bölüme geri dönemezsiniz. SADECE Okuma bölümünde 3 okuma parçası vardır. Bir Okuma parçası içindeki sorulara geri dönülebilir. AMA bir okuma parçasını bitirip bir sonrakine geçtiğinizde bir önceki okuma parçasına geri dönemezsiniz.

Dinleme bölümünden sonra sistem otomatik olarak 10 dakika ara verir ki bu ara ZORUNLUDUR.

TOEFL Sınavına Başvuru Nasıl Yapılır?

En kolay www.ets.org/toefl sitesinden “online” kayıt olmaktır. TOEFL’ın web sitesinden “Registration Online” kısmına tıklayınız. Burada öncelikle kullanıcı adı ve şifre belirleyerek profil oluşturmanız gerekmektedir. Daha sonra girmek istediğiniz sınav merkezini seçip kredi kartı bilgileri girilerek kayıt işleminizi yapabilirsiniz.,

TOEFL Sınavına Nerede Girmeliyim?

Her ne kadar çeşitli dersaneler TOEFL iBT sınavı düzenlemede yetkili olsa da, bu yerlerdeki bilgisayar donanımı ve sınav yerindeki gürültü ve sıkışıklık dikkat dağıtıcı ve adayların konsantrasyon ve sonuçta da başarısını ciddi olarak düşürücü niteliktedir. Bu nedenle, TOEFL iBT sınavı için Üniversiteler tercih edilmelidir.

TOEFL Sınavında Geçerli Kimlik Nedir?

Nüfus Cüzdanı TOEFL sınavında tek başına geçerli bir kimlik değildir. Giderken ehliyetinizi veya pasaportunuzu da beraberinizde götürmeyi unutmayınız!

TOEFL Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanır?

Girdiğiniz TOEFL Sınavı sonucunuzu sınavdan 2 hafta sonra www.ets.org/toefl sitesinden profilinize girerek “view scores” linkine tıklayarak görebilirsiniz. Matbu sonuç belgeniz ise 4 hafta sonra adresinizde olacaktır.

Detaylar İçin 0507 245 93 57

Whatsapp
Nurgül M.
Nurgül M.
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?