Rusça Kursu

Anasayfa » Rusça Kursu

Rusça Kursu ile bir dil öğrenmek sadece kariyer fırsatlarınızı genişletmekle ilgili değildir. Ayrıca sizi yeni bağlantıların ve deneyimlerin dünyasına açacaktır. 160 milyon anadili Rusça olan ve Doğu Avrupa ve Uzak Doğu’da daha birçok kişiyle en çok konuşulan Slav dilidir. Bununla birlikte, batılılar tarafından yaygın olarak konuşulmamaktadır. Bu, iş, akademi, hükümet ve sosyal çevrelerde yüksek oranda pazarlanabilir olmasını sağlar. Rusça öğrenmek aynı zamanda Doğu Avrupa’da konuşulan Slav dil ailesinin Lehçe, Çekçe ve Ukraynaca gibi diğer üyelerini anlamanıza da yardımcı olabilir. Rusya’ya seyahat etmeyi planlıyorsanız, en azından biraz Rusça konuşmanız önemlidir, çünkü Avrupa’nın çoğu bölgesinin aksine İngilizce çok iyi bilinmemektedir. Rusların sadece %30’u veya yaklaşık üçte biri İngilizce konuşun veya anlayın.

Rusça öğrenmek isteyen yeni başlayanlar için göz korkutucu şeylerden biri, ilk bakışta İngilizce ile pek benzerliğinin olmamasıdır. Ancak Kiril alfabesi denilen bir alfabesi vardır. Kiril alfabesi, İngiliz alfabesinde bulacağınızdan farklı karakterlere sahip olsa da, bunları öğrendikten sonra, Rusça’yı anlamak ve konuşmak arasındaki boşluğu doldurmaya başlayabilirsiniz.

Dil öğrenenlere yardımcı olma konusunda yirmi beş yıldan fazla deneyime sahip olan KDK Dİl Kursu, Rusça gibi bir dilin karmaşıklığıyla başarılı bir şekilde başa çıkabilecek bir programın nasıl oluşturulacağını bilir. KDK Dİl Kursu , yeni başlayanlara bağlam içinde ortak konuşma kalıplarını tanıtmaktan, daha ileri düzeydeki öğrencilerin fiil çekimlerini anlamalarına yardımcı olmaya kadar, her zaman, her yerde Rusça öğrenmenize yardımcı olacak bir Rusça dil öğrenme programı oluşturmuştur.

Herkes bir dil öğrenmek ister ve ne yazık ki dün o dilde ustalaşmak ister. Günde sadece birkaç dakika içinde hızlı bir şekilde dil öğrenebileceğinizi vaat eden birçok web sitesi var. Birkaç kelime ve kelime öbeği ezberleyebileceğiniz doğru olsa da, Rusça gibi bir dili güvenle konuşmayı öğrenmenin kısayolları yoktur. Bununla birlikte, dil öğrenmenizi hızlandırmanın veya hızlandırmanın birkaç yolu vardır. Aşağıda, Rusça öğrenme çabanızın er ya da geç gerçekleşmesini sağlayacak, takip etmeniz gereken bazı yönergeler yer almaktadır.

BİZİMLE RUSÇA ÖĞRENİN
Rusça’daki statik kelime listelerini ele almaya çalışmak veya fiil çekimi tablolarını detaylandırmak yerine, Rusça kelimeleri ve kelime öbeklerini bağlam içinde öğrenmenin, dili konuşma konusundaki anlayışınızı ve kendinize olan güveninizi hızlandırabileceğini göreceksiniz. KDK Dil Kursu ile, dil öğrenimini, bir restoranda sipariş vermekten kasada bir kasiyeri karşılamaya kadar, gerçek dünyada bulabileceğiniz durumlara göre organize edilen birimler halinde yapılandırır. Sesli ve görsel ipuçları eşliğinde, bu sürükleyici yöntemin dil öğrenenlerin başlangıç ​​seviyesinde bile Rusça konuşurken rahat etmelerini sağladığını göreceksiniz.

RUSÇA ÖĞRENME KONUSUNDA SÜREKLİ OLUN
Diğer tüm diller gibi, Rusça’yı ne kadar hızlı öğrendiğiniz de, taahhütte bulunmanız gereken süre, günlük alıştırmaları rutininize dahil etme beceriniz ve dil öğrenme programınızın kalitesi açısından bir faktör olacaktır. Rosetta Stone, tüm cihazlarınız arasında senkronize olan ve Rusça öğrenmede tutarlı bir günlük ilerleme kaydetmenize izin veren küçük boyutlu derslerle dil öğrenimini günlük taahhütlerinize uygun hale getirir.

Rusça öğrenmek için izleyebileceğiniz birkaç farklı yol vardır, ancak tüm yollar güvenle Rusça konuşmayı sağlamaz. Hangi yöntemin sizin için doğru olduğunu belirlemek için bütçenizi, zaman taahhüdünüzü ve tercih ettiğiniz öğrenme yöntemini dikkatlice düşünmeniz gerekir. Optimal olarak, esnek olan, ne zaman ve nerede olursanız olun Rusça öğrenmenize izin veren etkileşimli bir dil öğrenme programı isteyeceksiniz.

Günlük Rusça pratik yapın
Çoğu dilde olduğu gibi, Rusça öğrenmenin anahtarı, dil öğrenmeyi günlük rutininizin bir parçası haline getirmektir. Sadece birkaç dakika bile olsa, günlük olarak kelime ve deyimlerin gözden geçirilmesi ve birkaç yeni kavramı ele alma şansı, dil öğreniminizin istikrarlı bir şekilde ilerlemesini ve özgüveninizin artmasını sağlayabilir. KDK Dil Kursu, hareket halindeyken yapabileceğiniz ve mobil cihazınızdan veya masaüstünüzden erişebileceğiniz küçük derslerle Rusça öğrenmeyi kolaylaştırmaya yardımcı olur.

Rusça Kursu Seviyeleri

TEU (İlköğretim seviyesi) A1

Günlük iletişimin sınırlı sayıda durumunda temel iletişim ihtiyaçlarının karşılanmasına izin veren minimum iletişimsel yeterlilik seviyesi.

TBU (Temel seviye) A2

Sosyal, günlük, kültürel ve eğitimsel iletişim alanlarında sınırlı sayıda durumda temel iletişim ihtiyaçlarının karşılanmasına izin veren ilk iletişimsel yeterlilik seviyesi. Bu seviyeye karşılık gelen bilgi, Rus vatandaşlığı alma hakkı Sertifikasının seviyesine karşılık gelir.

TORFL 1 (I Sertifikasyon seviyesi) B1

Uyarlanabilir Rusça dil yeterliliği seviyesi. Ana dili Rusça olan kişilerle sosyal, kültürel, eğitimsel ve profesyonel iletişim alanlarındaki temel iletişim ihtiyaçlarını karşılamanıza olanak tanır. Rus üniversitelerine kabul için bu seviyede bir sertifika gereklidir.

TRKI 2 (II Sertifikasyon seviyesi) B2

Bir iş iletişimi aracı olarak ana dil yeterliliği seviyesi. Kültürel, eğitimsel ve profesyonel iletişim alanlarında çok çeşitli durumlarda iletişim kurmanıza, kurs sisteminde Rusça’da profesyonel faaliyetlerde bulunmanıza, beşeri bilimler (filolojik hariç), mühendislik ve teknik, doğa uzmanı olarak profesyonel faaliyetler yürütmenize olanak tanır. bilim profilleri. Bu düzeyde bir sertifika, filoloji dışı bir lisans derecesi almak için gereklidir ve bir Rus üniversitesinde bir yüksek lisans programına kayıt olma fırsatı sağlar.

TORFL 3 (III Sertifikasyon seviyesi) C1

Bir kişinin iletişimin tüm alanlarında özgürce iletişim kurmasına, Rusça konuşan bir ekipte çalışan bir yönetici, bir filolog, tercüman, editör, gazeteci, diplomat olarak Rusça’da profesyonel faaliyetler yürütmesine izin veren yüksek düzeyde iletişim yetkinliği. Yukarıdaki uzmanlık alanlarında lisans, uzmanlık, yüksek lisans derecesi elde etmek için bu düzeyde bir sertifika gereklidir (uzmanlar ve Rus filologlarının ustaları hariç).

TRKI 4 (IV Sertifikasyon seviyesi) C2

Bir iş iletişimi aracı olarak dilde akıcılık düzeyi, anadili İngilizce olan birininkine yakındır. Sertifika, Rus dilinde akıcılığı doğrular ve Rus dili alanında her türlü öğretim ve araştırma faaliyetlerine hak verir. Filoloji bilimleri adayı, filolog-Rusça alanında uzman ve yüksek lisans derecesi almak için gereklidir.

Whatsapp
Nurgül M.
Nurgül M.
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?