İtalyanca Kursu

Anasayfa » İtalyanca Kursu

İtalyanca dünyanın en çok çalışılan dördüncü dilidir ve İtalyan kültürü her yıl tatillerini kültür, müzik ve edebiyat açısından zengin bu topraklarda geçirmeye karar veren milyonlarca turisti ve İtalyanca gibi eski bir dil edinerek iş kapasitelerini genişletmeyi amaçlayan profesyonelleri büyülemektedir. ​Sizi bu ülkenin kültürünün içine atacak bir İtalyanca kursuna katılma ve İtalya’nın en güzel şehirlerinden bazılarını ziyaret etme şansına sahip olacaksınız.
Bu yoğun İtalyanca dil kursu, dilbilgisi konuları ve konuşma arasında iyi bir denge sağlayarak, İtalyanca ‘ya 1 haftalık yoğun olarak sunulmaktadır. İki bilgi seviyesinin ihtiyaçlarına göre uyarlanacak şekilde tasarlanmıştır: Temel (düşük seviyeli katılımcılar için) ve Orta (en az B1 seviyesine sahip katılımcılar için). Her katılımcı kendi ihtiyaçlarına en uygun seviyeyi seçebilir.

Her ihtiyacınızı karşılayacak şekilde tasarlanan ve planlanan KDK Dil Kursu İtalyanca dil ve kültür kursları, cefr’nin dil bilgisi seviyelerine göre yapılandırılmıştır.

Ayrıca otantik materyallerin kullanımı sayesinde İtalyan dili gerçek kullanım bağlamlarında sunulmakta ve öğrenme yolunuzdaki her seçimi paylaşarak hedeflere en verimli şekilde ulaşacaksınız. Kurslarımız haftalık ders sayısına göre değişiklik gösterir, grup halinde olabilir veya bireysel derslerle gerçekleşebilir.

İtalyanca Kursu Öğrenecekleriniz.
Bu ders, deneyimsel dil öğrenme yöntemleri ve uygulamalarının yanı sıra İtalya’ya kültürel daldırma yoluyla katılımcıların İtalyanca yeterliliklerini geliştirmeyi amaçlamaktadır.
Bu dersin amacı, katılımcılara sadece İtalyan dilini değil, aynı zamanda kültürel gündelik hayatı ve iletişim tarzlarını da tanıyarak, mimari ve mutfak güzelliklerine dalmalarını sağlamaktır.
Bu kurs sayesinde katılımcılar:
Konuşanları dinleyerek ve onlarla etkileşime girerek sözlü ve yazılı İtalyanca anlamalarını geliştirin;
Basitten karmaşık yapılara kadar İtalyanca dilbilgisi kurallarına hakim olun;
Yazma becerilerini geliştirin ve İtalyanca özgeçmiş, kapak mektubu ve diğer yazı stillerini nasıl yazacağınızı öğrenin;

İtalyanca Kursu Şişli

İtalyanca Seviyeleri


İtalyanca, Avrupa Dil Portföyü ‘nün (QCER) seviye değerlendirme şemasını izlemektedir. Altı yeterlilik seviyesi (A1, A2, B1, B2, C1, C2), dil öğretmenlerine öğretim materyallerinin hazırlanması ve dil bilgisinin değerlendirilmesi için bir referans modeli sağlamak için parametre olarak kullanılır.

İtalyanca Başlangıç Seviyesi
Öğrenci kendisi, ailesi ve yakın çevresi ile ilgili tanıdık kelimeleri ve çok temel ifadeleri tanıyabilir. Acil ihtiyaç duyulan alanlarda tek cümle ve cümleler kullanabilir, kısa bir kartpostal yazabilir, kişisel bilgileri içeren bir form doldurabilir, basit sorular sorabilir ve cevaplayabilir.
İtalyanca A1 Seviyesi – ELEMENTAR
Belirli bir türdeki ihtiyaçların karşılanmasına yönelik tanıdık günlük ifadeleri ve çok temel cümleleri anlayabilir ve kullanabilir. Kendisini ve başkalarını tanıtabilir ve yaşadığı yer, tanıdığı insanlar ve sahip olduğu şeyler gibi kişisel detaylar hakkında sorular sorabilir ve cevaplayabilir. Diğer kişinin yavaş ve net bir şekilde konuşması ve yardım etmeye hazır olması koşuluyla basit bir şekilde etkileşime girebilir.
İtalyanca A2 Seviyesi
Belirli bir türdeki ihtiyaçların karşılanmasına yönelik tanıdık günlük ifadeleri ve çok temel cümleleri anlayabilir ve kullanabilir. Kendisini ve başkalarını tanıtabilir ve yaşadığı yer, tanıdığı insanlar ve sahip olduğu şeyler gibi kişisel detaylar hakkında sorular sorabilir ve cevaplayabilir. Diğer kişinin yavaş ve net bir şekilde konuşması ve yardım etmeye hazır olması koşuluyla basit bir şekilde etkileşime girebilir.
İtalyanca B1 Seviyesi
İş, okul, boş zaman vb. Konularda düzenli olarak karşılaşılan tanıdık konularda net standart girdinin ana noktalarını anlayabilir. Dilin konuşulduğu bir bölgede seyahat ederken ortaya çıkabilecek çoğu durumla başa çıkabilir. Tanıdık veya kişisel ilgi alanlarına yönelik konularda basit bağlantılı metinler üretebilir. Deneyimleri ve olayları, hayalleri, umutları ve hırsları tanımlayabilir, görüş ve planlara ilişkin sebep ve açıklamaları kısaca verebilir.
İtalyanca B2 Seviyesi
Uzmanlık alanındaki teknik tartışmalar da dahil olmak üzere hem somut hem de soyut konularda karmaşık metnin temel fikirlerini anlayabilir. Anadili konuşanlarla düzenli etkileşimi her iki taraf için de zorlanmadan mümkün kılan bir dereceye kadar akıcılık ve kendiliğindenlik ile etkileşime girebilir. Çok çeşitli konularda açık ve ayrıntılı metinler üretebilir ve çeşitli seçeneklerin avantaj ve dezavantajlarını veren güncel bir konuya bakış açısını açıklayabilir.
İtalyanca C1 Seviyesi
Çok çeşitli zorlu, daha uzun metinleri anlayabilir ve örtük anlamı tanıyabilir. Çok belirgin ifadeler aramadan kendini akıcı ve kendiliğinden ifade edebilir. Dili sosyal, akademik ve mesleki amaçlar için esnek ve etkili bir şekilde kullanabilir. Organizasyon kalıplarının, bağlayıcıların ve uyumlu cihazların kontrollü kullanımını gösteren karmaşık konularda net, iyi yapılandırılmış, ayrıntılı metinler üretebilir.
İtalyanca C2 Seviyesi
Duyulan veya okunan hemen hemen her şeyi kolaylıkla anlayabilir. Farklı sözlü ve yazılı kaynaklardan gelen bilgileri özetleyebilir, argümanları ve hesapları tutarlı bir sunumda yeniden yapılandırabilir. Kendisini kendiliğinden, çok akıcı ve hassas bir şekilde ifade edebilir, daha karmaşık durumlarda bile daha ince anlam tonlarını ayırt edebilir.

CILS ve CELİ Hazırlık Kursu

Whatsapp
Nurgül M.
Nurgül M.
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?