İspanyolca Kursu

Anasayfa » İspanyolca Kursu

İspanyolca Kursu Şişli

İspanyolca Seviyeleri: A1, A2, B1, B2, C1
KDK Dil Kursu, yabancı dil öğrenenlerin başarılarını tanımlamak için kullanılan uluslararası bir standart olan Diller için Ortak Avrupa Referans Çerçevesini kullanır: Öğrenme, öğretme, değerlendirme Cervantes tarafından kabul edilen seviyelerle uyumlu olarak, anlama, sözlü anlatım ve yazılı İspanyolca düzeyini değerlendirmek için cefr’yi kullanıyoruz.
Bu çerçeve, öğrencileri altı seviyeye ayrılabilen ana kategorilere ayırır; her biri bir öğrencinin İspanyolca okuma, dinleme, konuşma ve yazma konusunda neler yapabilmesi gerektiğini gösterir.

İspanyolca Kurslarımızın Amaçları

İspanyolca Kursu, öğrencilere kendilerini İspanyolca dilinde kolay, etkili, doğru ve mümkün olduğunca akıcı bir şekilde ifade etmelerini öğretmeyi amaçlamaktadır. Bu nedenle her kademenin kendine özgü işlevsel, dil bilgisel, sözcüksel, kültürel ve stratejik içeriklerinin yanı sıra dili etkin bir şekilde yönetebilmek için gerekli yetenekleri vardır.

Diller için Ortak Avrupa Referans Çerçevesi (CEFR)

İspanyolca Kursu Seviyeler

Başlangıç Seviyesi (A1-B1 Seviyeleri)

A1 İspanyolca: Öğrenciler günlük ifadeleri ve sıklıkla kullanılan ve belirli bir türdeki ihtiyaçları karşılayabilecek çok temel cümleleri anlayabilir ve kullanabilir. Yaşamları, eşyaları hakkında çok temel bilgileri kullanarak kendilerini ve başkalarını tanıtabilir, ayrıca kişisel bilgiler hakkında sorular sorabilir ve cevaplayabilirler.

A2 İspanyolca: Öğrenciler, en acil konularla ilgili ortak cümleleri, ifadeleri ve cümleleri anlayabilir ve çevreleri hakkında iletişim kurabilirler. Ortak konular hakkında bilgi alışverişinde bulunabilir ve geçmişlerindeki olayları nasıl tanımlayacaklarını bilebilirler.

B1 İspanyolca: Öğrenciler kişisel ilgi alanları veya iş, okul veya boş zaman durumları gibi tanıdık konular hakkında cümleler anlar ve üretir. İspanyolcanın konuşulduğu yabancı bir ülkede günlük yaşamlarında ortaya çıkması muhtemel durumları sıralayabilir, ayrıca deneyimleri, olayları, özlemleri, hayalleri ve hırsları tanımlayabilir ve görüşlerini açıklayabilirler.

Advanced (B2-C2 Seviyeleri)
B2 İspanyolca: Öğrenciler hem somut hem de soyut konuların karmaşık metinlerinin temel fikirlerini kavrar. Zahmetsiz iletişim ile İspanyol yerlileri ile etkileşime girebilir ve ilişki kurabilirler. Ayrıca öğrencilerin çeşitli konularda açık ve ayrıntılı metinler üretmekte ve bir konuya bakış açılarını açıklamakta, farklı konuların avantaj ve dezavantajlarını sağlamakta, kendiliğindenlik ve akıcılıkla iletişim kurmakta hiçbir problemleri yoktur.

C1 İspanyolca: Öğrenciler çok çeşitli uzun ve özel metinleri anlayabilir, örtük anlamı belirleyebilir ve doğru cümle yapısını kullanarak düşüncelerini akıcılıkla ve kendiliğinden ifade edebilir. Ortak kişisel, akademik ve mesleki senaryolarda İspanyolcayı doğru kullanırlar. Bu seviyede öğrenciler, konuşmayı organize etmek ve bir tartışmada tutarlılığı göstermek için karmaşık konular hakkında net, iyi yapılandırılmış ve ayrıntılı cümleler üretebilirler.

C2 İspanyolca: Öğrenciler yazılı veya sözlü olarak neredeyse tüm dili anlayabilirler. Farklı kaynaklardan gelen sözlü veya yazılı bilgileri yeniden yapılandırabilir ve tutarlı bir özet veya sunum yapabilirler. Çok karmaşık senaryolarda bile İspanyolcanın küçük ayrıntılarını ayırt ederek akışkanlık, hassasiyet ve kendiliğindenlik ile ifade ederler.

Whatsapp
Nurgül M.
Nurgül M.
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?