Almanca ÖSD sınavı

Almanca ÖSD Sınavı kişilerin Almanca bilgilerini sınamasını ve kanıtlamasını sağlamaktadır. Dünya çapında geçerliliği olan ösd sınavı ile birlikte sertifika kazanmak mümkündür. ÖSD Almanca sınavı ile ilgili bir takım bilgileri paylaşacağımız bu yazımızı sonuna kadar okumanızı sizlere öneriyoruz. Yazımızın devamında ösd sınav merkezi İstanbul ve ösd sınavı nedir? Hakkında bilgileri sizler ile paylaşacağız.

ÖSD Sınavı nedir?

ÖSD Sınavı bir Almanca dil testi sınavıdır ve dünya çapında 52 ülkede 400’den fazla sınav merkezinde temsil edilmektedir. ÖSD Sınavları özenle hazırlanmış sınav merkezlerinde tam yetkin sınav denetçileri tarafından denetlenmektedir. ÖSD sınavı almanca anadil olarak konuşulan üç ülkeye göre derlenen metinler ile hazırlanmaktadır. Bu ülkeler Almanya, Avusturya ve İsviçre’dir. Burada ÖSD dilin çoklu varyantlarının algılanmasını varsaymaktadır, Almanca konuşulan İsviçre, Almanya ve Avusturya gibi ülkelerde ki standart dil varyantlarının birbirine eşit olan haklara sahip olduğu kabul edilerek tüm bu varyantlara uygun olarak ÖSD sınavı hazırlanmaktadır.

ÖSD sınanı çocuklar ve yetişkinlikler için farklı düzenlendiği gibi dil seviyesine göre sınıflandırılmış ayrı seviyede ÖSD sınavı yapılmaktadır. ÖSD A1 Sınavı,  ÖSD A2 Sınavı, ÖSD B1 Sınavı, ÖSD B2 Sınavı, ÖSD C1 Sınavı ve ÖSD C2 Sınavı olarak ayrı seviyelerde düzenlenmektedir. ÖSD Sınav tarihleri değişiklik gösterebileceğinden dolayı en doğru ve güncel bilgiyi resmi web sitesi üzerinden öğrenebilirsiniz.

ÖSD konuşmaya yönelik olarak da puanlanan çok yönlü bir sınavdır. Aile birleşimi sınavı olarak da bilinen almanca a1 sınavının karşılığı ösd a1 sınavı olarak karşımıza çıkmaktadır. ÖSD a1 sınavı ösd a1 sprechen olarak adlandırılan ösd a1 konuşma sınavı bölümü ösd a1 sınavının içerisinde yer almaktadır.

Almanca ösd sınavına göre hazırlanan ösd dil kursu ve ösd almanca kursu sınava katılacak olan adayları sınava en iyi şekilde hazırlamaktadır. Bu nedenle sınavda başarılı olmak isteyen kişilerin başvurduğu ösd kursları başarılı olmak ve sertifika sahibi olabilmeyi sağlamaktadır. Özellikle ösd almanca sınavında birçok kişinin zorlandığı ösd konuşma sınavı bölümü için etkili bir eğitim almak oldukça yararlı olacaktır.

Almanca Seviye Testi İçin Tıklayınız.

Detaylar İçin 0507 245 93 57

Whatsapp
Nurgül M.
Nurgül M.
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?