Almanca A1 Kursu

Almanca a1 kursu kişilerin temel düzeyde Almanca öğrenmelerini hedef olarak belirlemiştir.  Almanya a1 kursuna katılmak kişilerin bir Almanca temel edinmesini sağlayarak kişilerin a1 almanca düzeyinde bilgi edinmesini sağlamaktadır. A1 sınavı almanca olarak kişilerin kendi dil bilgisini test etmesini ve kanıtlamasını sağlamaktadır.  Almanca a1 düzeyinde sınava katılan kişiler başarılı oldukları durumda a1 dil sertifikası sahibi olarak dil bilgilerini kanıtlayabilirler. Bu tür Almanca sınavlarında başarılı olabilmek ve sertifika kazanabilmek için Almanca a1 kurslarına kayıt olmak oldukça yararlı olmaktadır. Sınava yönelik olarak hazırlanan Almanca kursu kişilerin Almanca sınavlarında başarılı olabilmelerini sağlamaktadır. Ayrıca A1 kursları içerisinde bulunan Almanca a1 deneme sınavı ile birlikte kişiler kendi gelişimlerini gözlemleyebilirler.

Almanca a1 ve a2 seviyeleri

Almanca seviyeleri de diğer dillerde olduğu gibi farklı seviyeler olarak sınıflandırılmıştır. Almanca a2 seviyesi nedir? Sorusu sıklıkla sorulan soruların başında yer almaktadır. A1 A2 almanca, Almanca dil bilgisinin başlangıcını ifade etmektedir.   Her düzeyin farklı bir sınavı bulunmaktadır bu seviyelere sırasıyla bakacak olursak:

 A1 Almanca seviyesi başlangıç, İngilizce olarak beginner level olarak adlandırılan a1 almanca temel düzeyde dil bilgisini ve almanca rutin işleri sorunsuz olarak yapabilmeyi ifade etmektedir.

A2 Almanca seviyesi, ikinci dil seviyesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Almanca a2 seviyesi başlangıç üzeri orta seviye olarak tanımlanmaktadır. A2 seviyesinde Almanca bilen kişiler basit cümleler kurabilir ve günlük konuşma diyaloglarını başarılı bir şekilde yapabilirler. A2 Almanca seviyesine sahip kişiler Almanca konuşulan ülkelerde sıkıntı çekmeden kendilerini ifade edebilirler.

Almanca a1 ve a2 seviyeleri yukarıda bahsettiğimiz gibi temel düzeyde basit Almanca bilgisini kapsamaktadır. Almanca a1 ve a2 seviyelerinden sonra sırasıyla orta seviye olan b1 ve b2 almanca seviyesi ve üst seviye olan c1 ve c2 almanca seviyesi yer almaktadır. Almanca seviye belirleme sınavlarına katılacak olan kişilerin ilgili seviyede kurs ve ders alması oldukça faydalı olacaktır. Örnek olarak verecek olursak Almanca a2 sınavına girecek olan birisi almanca A2 kursu ve Almanca a2 dersleri alarak sınava iyi bir şekilde hazırlanabilir.

Almanca A1 kursu hakkında daha detaylı bilgi için lütfen 0507 245 93 57 nolu numarayı arayınız.

Whatsapp
Nurgül M.
Nurgül M.
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?